מטחנות קפה

 

מטחנות קפה

מטחנות קפה הם מכשירים לטחינת פולי קפה לאבקה. כשאתם מחליטים לעשות זאת, רצוי לקבל מידע על 3 פרמטרים מרכזיים שיסייעו לכם לקבל החלטה בדבר רכישת המכשיר הנכון. כמו כן, קבלו טיפ קטן במתנה בסיום מאמר זה אשר יסייע להשביח את האבקה שכבר טחנתם.

גודל המכל צריך להיבחר בהתאם לצרכי עשיית הקפה שלכם בו זמנית

אם אתם מוצאים את עצמכם מכינים קפה לעצמכם בלבד בשימוש ביתי, ניתן לרכוש מטחנת קפה עם מכל קטן. המשמעות היא שניתן למזוג מעט פולים ולטחון מעט עקב גודל המכל הקטן. במידה ומדובר על עשיית קפה להרבה אנשים בקבוצה גדולה, רצוי להצטייד במכל פולים גדול בו ניתן לשים הרבה פולי קפה ולטחון אותם בו זמנית.

רמות המהירות צריכות להיבחר בהתאם להיקף הקפה שאתם מבקשים להכין

ביחס ישר לגודל המכל, כך גם המהירויות. כשהקפה מיועד לקבוצה גדולה, רצוי שטווח מהירויות הטחינה יהיה מהיר ורחב, וכאשר אין הרבה אנשים שאתם עושים לכבודם קפה, או שהקפה מיועד בכלל רק ל- 1-2 איש, די לבחור במכשיר המניע את הטחינה במהירות סטנדרטית, עם אלומת שינוי צרה. לרוב, מטחנות קפה בנויות עם יחס ישר בין גודל המכל לטווח המהירויות. אם ראיתם מטחנת קפה בוויטרינה עם מכל גדול, כנראה שהמהירויות שלה מהירות, ולהיפך.

איסוף האבקה לאחר הטחינה – ידני או אלקטרוני

ברוב מטחנות הקפה האיסוף ידני ומתבצע באופן דומה לסיבוב ידית של מחדד או צעצוע לילד. מסובבים ידית עם קפיץ חלש שפותח צינור וממנו מוזרמת האבקה. ישנן מעט מטחנות קפה עם איסוף אלקטרוני: כפתור שבאמצעותו האבקה נשפכת לכלי הקיבול שייעדתם. כאן אין ממש כללים. רובנו נעדיף דווקא איסוף ידני, ומי שמעדיף לעשות הכל באוטומציה יבחר מטחנות קפה עם איסוף אלקטרוני. 

טיפ להשבחת האבקה שקיבלתם בכלי קיבול

דאגו מראש לרכישת כלי ואקום עם מכסה וואקום. במכסה זה יש שסתום הנפתח לחור ואליו ניתן להשחיל משאבת ואקום. משאבת ואקום שואבת גזים כמו פחמן וחמצן מהמכל ומעבירה את האבקה למצב ואקום. עם סיום תהליך השאיבה יש לסגור מיד את השסתום ולהלן אבקה ארוזה בווקום. מטחנות קפה כולל כלי הקיבול הייעודי ניתנים לרכישה בחנות מכונות קפה ואספרסו.