מקציפי חלב

מקציפי חלב

אם אתם נהנים מקפה מבוסס חלב במסעדות ובבתי קפה, אתם יכולים להביא את הקפה הזה גם לבתים ולמשרדים שלכם. השיטה היא הקצפת חלב באמצעות מקציף ייעודי. מקציפי חלב מיועדים לשימוש במכונות קפה ידניות. ניתן להשתמש בהם גם במכונות קפסולות על ידי שימוש במכונה להרתחת מים בלבד, עם חלב מוקצף כשכבה עליונה.

הקצפת חלב בשלל דרכים

בואו להקציף את החלב שלכם במרקם מחוספס של קפה הפוך, במרקם כתם מקיאטו, ובעוד המון דרכים שתבחרו. הקצפת חלב נעשית באמצעות טכניקות הקצפה ידניות או אלקטרוניות לבחירתכם. הסוד בקפה המסעדות הייחודי תלוי במקציף החלב שלכם. בואו לבחור מקציפי חלב המתאימים לתפעולכם אשר יסבו לכם חלב קפה איכותי המתאים למשקה אותו אתם מבקשים להכין.

חימום חלב כבסיס

מקציפי חלב לא מיישמים רק את השכבה העליונה של החלב בחלק העליון של הספל, אלא גם את התהוות הקפה כולו כמוצר מבוסס חלב, ללא מים. הדבר נעשה באמצעות חימום החלב באמצעות המקציף. ניתן לחמם את החלב ללא הקצפה או ליצור שכבת הקצפה בסוף בנוסח מקיאטו או קפה הפוך. אם אתם יודעים שמטרת שדרוג ערכת הקפה שלכם היא הכנת קפה על בסיס חלב, כל שתצטרכו הוא מקציף וקפסולות. במידה ואתם רוצים לטחון בעצמכם את הקפה, יש להצטייד גם בפולים ובמטחנה מתאימה.

שילוב החלב בקפה במגוון דרכים

עם מקציף חלב ניתן לשלב את החלב בקפה בהמון דרכים, לבסס את הקפה כולו על חלב, ליצור שכבה עליונה מוקצפת, ועוד. החלק היפה הוא שניתן להקציף חלב מאיזה סוג שאתם רוצים, ממיצים טבעוניים כמו שקדים וסויה ועד לחלב הפרה האותנטי.

שיטות הקצפה

חלק משיטות ההקצפה הן אוטומטיות ומתבצעות באמצעות תפריטי הקצפת חלב שעל המכשיר. שיטות אחרות הן שיטות ידניות על בסיס מקציף חלב ידני. חשוב לדבוק בשיטה בה יש לכם את הידע והניסיון הדרושים. בהיעדר ידע וניסיון – דבקו בשיטות האוטומטיות להקצפת חלב. על פי רוב, מי שהולך לדידן כבר יעדיף לרכוש מכונה אוטומטית שתבצע עבורו את כל התהליכים בסירקולציה פנימית, כולל הקצפה. מבצעי מתכוני קפה מתחילים יכולים ללמוד וליישם שיטות הקצפה ידניות בחנויות קפה ובבלוגים שונים מטעמה.